Lajme

Faza e grupeve në garat e UEFA-s, për Shkëndijen sfidë për sezonet e ardhshme

Shkup, më 30 Gusht 2018 Shkëndija me faj të vetin eliminohet nga garat e Liges Europa. Me një humbje 0:2 u mposht nga Rosenborgu në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në stadiumin Arena Filipi i 2-të në Shkup. Kur themi me fajin e vet, ekipi i trajnerit Qatip Osmani pati …

Read More »

Mbyllet pa gola pjesa e parë midis Shkëndijës dhe Rosenborgut

45 – Mbyllet pjesa e parë në Arenën Filipi i Dytë në Shkup. Shkëndija 0:0 BR Rosenborgu. Kuq e Zinjtë patën katër raste të pastra për shënim, një penallti të humbur dhe dominim të lojës. 41 – Mike Jensen, mesfushori i Rosenborgut shfaqet mjaftë i rrezikshëm përpara portës së Zahovit, …

Read More »

Komisioni LIBE votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Komiteti për Liritë civile, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) që funksionon në kuadër të Parlamentit Evropian ka votuar sot pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Me 30 vota pro, 10 kundër dhe 2 abstenime,  Komisioni LIBE ka miratuar raportin e Komisionit Evropian për heqjen e vizave për qytetarët e …

Read More »

Shorti i plotë i fazës së grupeve të UEFA Champions League

Real Madridi do të filloje një tjetër edicion si kampion i UEFA Champions League me klubet tjera që do të tentojnë të rrëzojnë nga froni mbretin e Europës. Pas hedhjes së shortit sot në Monaco,këto janë grupet e plota të UEFA Champions League 2018/19: Grupi A – Atletico Madrid | …

Read More »

Top European club coaches to meet at UEFA

Published: 30 August 2018 The 20th UEFA Elite Club Coaches Forum will take place at the House of European Football in Nyon on the afternoon of Tuesday 4 September (14:00 – 18:30CET). The forum provides an opportunity for top European club coaches to exchange views on the major issues affecting …

Read More »

Gerrard: Grezda një superlojtar, do të bëhet më i miri për ekipin

Më 1 tetor të 2016-ës, Giani De Biasi befasonte me listën e tij, pasi për sfidat eliminatore ndaj Lichtenshteinit dhe Spanjës grumbulloi një të panjohur, Eros Grezdën. Gjakovari, në atë periudhë vetëm 21 vjeç, kishte tërhequr vëmendjen e trajnerit italian me performancën e tij tek Lokomotiva e Zagrebit, aq sa …

Read More »

Ali Ahmeti: E ardhmja është në duart tona, koha është tani

Të gjithë ne që duam dhe angazhohemi për një Maqedoni të barabartë dhe të integruar në NATO dhe në Bashkimin Evropian sot jemi bashkë. Nesër do të bëhemi edhe më shumë pasi që do të na bashkangjiten edhe shumë të tjerë sepse edhe anketa e fundit e botuar dje nga …

Read More »

Mariano nënshkruan për Real Madridin

Mariano Diaz është bërë sërish lojtar i Real Madridit, ku është transferuar nga Olympique Lyoni. Futbollisti nga Republika Dominikane u largua nga Los Blancos në vitin 2017 për të nënshkruar me klubin francez për tetë milionë euro. Mirëpo, klubi spanjoll e kishte ruajtur opsionin e riblerjes që mund ta shfrytëzonte …

Read More »

Komisioni LIBE sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Komiteti për Liritë civile, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) që funksionon në kuadër të Parlamentit Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën. Fillimisht do të këtë miratim të rendit të ditës, miratimi i procesverbaleve të mbledhjeve, dhe pastaj nisin temat për të cilat do të …

Read More »

Meta thirrje shqiptarëve të Maqedonisë të votojë pro referendumit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në një intervistë për “Albanian Daily News”,ka folur edhe për referendumin e 30 shtatorit që do të mbahet në Maqedoni lidhur me marrëveshjen e arritur me Greqinë për emrin e ardhshëm. “Integrimi i rajonit në BE dhe në NATO është një proces i rëndësishëm dhe …

Read More »