Sport

Panucci dhe Agolli flasin para ndeshjes me Skocinë, presin rezultat pozitiv (Video)

Gllasgou/Skoci, me 9 Shtator 2018 Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Christian Panucci dhe kapiteni, Ansi Agolli në konferencën për shtyp për ndeshjen UEFA Ligës së Kombeve midis Skocisë dhe Shqipërisë, që do të zhvillohet të hënën në “Hampden Park”, në Gllasgou, thanë se presin rezultat nga ky takim. “Mendimet …

Read More »

Fitorja e dytë e Maqedonisë në Ligën e Kombeve, Alioski shënon përsëri

Maqedonia ka marr një fitore identike 2:0 edhe në takimin e dytë të garave të UEFA Liga e Kombeve, kësaj here kundër Armenisë, përcjell radiovala.com. Ezgjan Alioski, futbollisti shqiptar e realizoi golin e parë për Maqedoninë në këtë takim dhe të dytin në gara, ndërkaq golin e dytë e shënoi …

Read More »

Xhaka Kapiten, Shaqiri shënon, Ajeti debuton me gol, Mehmedi rikthehet me gol, Zvicra fiton

<!– /* Font Definitions */ @font-face {font-family:”Cambria Math”; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536859905 -1073732485 9 0 511 0;} /* Style …

Read More »

Albian Ajeti debuton me gol te Zvicra

St. Gallen, me 8 Shtator 2018 Albian Ajeti ka debutuar me gol në ndeshjen e parë me përfaqësuesen e Zvicrës, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në takimin e pare përballë Islandës në Ligen e Kombeve, sulmuesi shqiptar e shënoi golin e pestë te Zvicra.  Përveç Ajetit, edhe Xherdan Shaqiri e shënoi …

Read More »

Fillim i mbarë i Kombëtares Shqiptare në UEFA Ligen e Kombeve

Elbasan, me 7 Shtator 2018 Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka marr fitoren e parë në garat e UEFA Liges së Kombeve, përcjell radiovala.com. Ndeshjen e zhvilluar Elbasan Arena e vulosi Taulant Xhaka me golin e shënuar nga largësia, në minutën e 55-të. Me këtë fitore, Shqipëria i regjistroi tre pikët …

Read More »

Deari në gjysmëfinalen e turneut Zlatibor Open 2018

Zlatibor/Serbi, me 6 Shtator 2018 Tenisti Shëndrit Deari është kaulifikuar në gjysmëfinale të turneut Zlatibor Open që mbahet në Serbi, përcjell radiovala.com. Deari ndeshjen e pestë në Turne e ka fituar kundër tenistit serb, Milos Vukoviç, me rezultat 4-6 dhe 2-6. Ky është turneun i 8-të më radhë i Zlatibor …

Read More »

Sot fillon Liga e Kombeve – Gjermania pret kampionin e botës, Francën

Sot fillon rrugëtimi i garës më të re të organizuar nga UEFA, Liga e Kombeve. Edicioni i parë që do të zhvillohet në shtator, tetor e nëntor të vitit 2018. Liga A nis me një super përballje. Në Allianz Arena në Munich, Gjermania sfidon Francën. Kampionët e ri të botës …

Read More »

Tenisti Shëndrit Deari e kalon edhe pengesën e katërt në Serbi, rikthehet në listën e ATP-së

Zlatibor/Serbi, me 5 Shtator 2018 Tenisti më i mirë shqiptarë në Maqedoni, Shëndrit Deari pas një viti pushim për shkak të lëndimit, është rikthyer në formën e mirë dhe me rezultate pozitive. Deari po merr pjesë në turneun e 8-të më radhë në Serbi, Zlatibor Open, në kategorinë F5 Futures, …

Read More »

Albertoz Murtajt i besohet suksesi i FC Besës së Biel/Biennes

Biel, me 5 Shtator 2018 Pasi që arriti ta shpëton ekipin nga rënia një kategori më poshtë, drejtuesit e FC Besës së Biel/Biennes i’a kanë besuar suksesin e radhës trajnerit të mirënjohur shqiptar në Zvicër, Albertoz Murtajt, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Gjatë bisedës që kishim me kryesin e klubit, arritëm …

Read More »