TV/Video lajme

Kasami për tre minuta e mposhti Neuchatelin (Video)

Sion, më 5 Gusht 2018 Pajtim Kasamit i janë dashur vetëm tre minuta për ta mposhtur i “vetëm”, ekipin e FC Neuchatel XAMAX-it, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të dy golat, në minutën e 36-të dhe 39-të, futbollisti shqiptar i shënoi me këmbën e tij të majt. Sioni e fitoi me …

Read More »

Demhasaj kujdeset për fitoren e Luzernit (Video)

  Luzern, më 4 Gusht 2018 Albian Ajeti te FC Baseli dhe Shkelqim Demhasaj te FC Luzerni aktualisht janë ndër sulemuesit më të mirë në kampionatin zviceran. Shkelqim Demhasaj që këtë sezon i prinë sulmit të FC Luzernit, ai edhe e arsyeton këtë besim të, trajnerit, René Weiler. Të shtunën …

Read More »

FC Dardania e Lozanës vijon me përgatitjet për sezonin e ri (Video)

Lozanë, më Gusht 2018 FC Dardania e Lozanës prej para tre javësh ka nisur me përgatitjet për sezonin 2018/19. Isak Aliaj, Kryetar i FC Dardanisë, në prononcimin për albsport.ch dhe radiovala.com, tha se kanë më shumë prioritete në këtë sezon, ndër kryesoret krijimi dhe përforcimi i ekipeve të juniorëve. “Synimi …

Read More »

Asistojnë Domgjoni dhe Aliu në fitoren e Zürichut, debuton Hekuran Kryeziu (Video)

Cyrih, më 22 Korrik 2018 FC Zürichu e ka nisur kampionatin zviceran me një fitore minimale 2:1, kundër FC Thunit. Meritorët e fitores janë dy futbollistët shqiptarë, Izer Aliu dhe Toni Domgjoni të cilët asistuan për golat e triumfit. Ndeshjen e parë me fanellën e FC Zürichut e zhvilloi edhe …

Read More »

Kur FC Kosova e Cyrihut kishte nevojë, Enver Osmani u rikthye dhe mbajti në Ligen e Parë të Zvicrës (Video)

Cyrih, më 10 Korrik 2018 Një vit më parë u bë e ditur se Enver Osmani është larguar nga të gjitha pozitat në Klubin e Futbollit FC Kosova e Cyrihut, pas më shumë se dhjetë vite që i kishte kaluar në këtë klub. Edhe pse e kishte konsideruar si kohë …

Read More »

Sezoni 2017/18 me sukses të dyfishtë për FC Albanian e Cyrihut (Video)

Cyrih, më 5 Korrik 2018 FC Albania e Cyrihut është klubi i vetëm shqiptarë në Zvicër, që sezonin 2017/18 e mbylli me sukses të dyfishtë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Pas arritjes së suksesi, ngjitjes në ligen e 3-të të Cyrihut, FC Albania në fund të sezonit, e fitoi edhe Kupën …

Read More »

Samir Idrizi, me FC Tetovën e Cyrihut synojmë mbetjen në lige (Video)

  Cyrih, më Korrik 2018 FC Tetova e Cyrihut tanimë ka objektiv të qartë për sezonin e ri futbollistik që do të nis në vjeshtë. Trajneri i FC Tetovës, Samir Idrizi në një prononcim ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch, deklaron se objektiv për sezonin e ri që e pret e …

Read More »

FC Besa, klubi i shqiptarëve të Winterthurit (Video)

Winthetur, më 3 Korrik 2018 Me gjithë sfidat dhe vështirësitë që kanë kaluar në vite, synimi dhe objektivi për të pasur një klub shqiptarë në Winterthur të Zvicrës nuk ka munguar te dashamirët e futbollit. Gjithmonë janë gjetur format dhe mënyrat se si të jetësohet ky projekt. FC Besa është …

Read More »

Flet trajneri Enver Osmani për shortin FC Kosova – FC Lausanne-Sport

Cyrih, më 30 Qershor 2018 Te FC Kosova e Cyrihut ndeshja e raundit të parë në kuadër të Kupës së Zvicrës, kundër FC Lausanne-Sportit, pritet më padurim, kur dihet që bëhet fjalë një ekip me traditë të madhe të futbollit, thotë Enver Osmani, trajner i FC Kosovës, në një prononcim …

Read More »

FC Kosova e Cyrihut do të luaj kundër FC Lausanne-Sportit në Kupën e Zvicrës

Para pak çastesh u bën të ditura ndeshjen e raundit të parë të Kupës së Zvicrës në Futboll, për sezonin 2018/19. Edhe këtë herë në këtë garë mjaftë interesante merr pjesë klubi më i suksesshëm shqiptar në Zvicër, FC Kosova e Cyrihut. Ekipi i trajnerit, Enver Osmani në raundin e …

Read More »