Breaking News
Home / Kasam Selimi

Kasam Selimi

Mirlind Kryeziu mbetët te FC Zürich-u deri në vitin 2022

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar, Mirlind Kryeziu dhe ekipi i FC Zürich-ut, janë marr veshtë që të zgjasin kontratën e bashkëpunimit deri në verën e vitit 2022, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Kryeziu i ka kaluar të gjitha nivelet me ekipin e tij aktual. Në …

Read More »

Ensar Huruglica, i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 në Zvicër (Video)

  E Hënë, me 12 Dhjetor 2018 Ensar Huruglica, mesfushori i talentuar shqiptar i SC Kriens-it (LU), renditët i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Pesëmbëdhjetëvjeçari Huruglica është golashënuesi më i mirë në ekip, me 10-të gola dhe i dyti …

Read More »

Tenisti shqiptar Jasin Jakupi kualifikohet në kampionati Zviceran

  E Mërkurë, me 4 Dhjetor 2018 Tenisti shqiptar Jasin Jakupi është kualifikuar në kampionatin e Zvicrës, në kategorinë U18, që nga data 11-13 Janar 2019, do të mbahet në Kriens të Luzernit, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Me ndihmën e Zotit dhe tri loja te fituara dhe Jasini …

Read More »

Goli i parë për Mirela Jakupin këtë sezon, Ismaili luan vetëm 45 minuta

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Sulmuesja shqiptare e klubit nga Gjeneva, Servette FC Chênois Féminin, Mirela Jakupi e ka shënuar golin e parë në sezonin 2018/19 në ligën e Zvicrës të futbollit të Femrave, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Mirela Jakupi e realizoi golin e dytë për ekipin …

Read More »

Ukë “Wolf” Smajli rikthen medaljet e arta, shpallet Kampion i Zvicrës (Foto)

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Boksieri shqiptar, Ukë Smajli dy vjet pas pezullimit dhe lëndimit është rikthyer fuqishëm, duke u -shpall Kampion i Zvicrës për herë të 7-të, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Ukë “Wolf” Smajli nga klubi NAB Frenkendorf e fitoi kundërshtarin e tij, Georgi Krilov …

Read More »

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës dhe 7-in në Super Ligën e Zvicrës në Futboll, por vazhdon seria e dobët e Baselit, njofton Albinfo.ch, pëcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Nën kampionët u mundën 1:3 nga kampionët aktual, BSC Young Boys-i. Me Ajetin …

Read More »

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, këtë fundjavë edhe një futbolliste shqiptare, Anila Bytyqi i është shënuar në listën e pesë golashënuesve për ekipin e Lugano Femminile në Ligën e Zvicrës të futbollit për Femra, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. …

Read More »

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i lumtur që të premten në mbrëmje e ka shënuar golin më të mirë në karrierë në ndeshjen kundër Vaduz-it. Në prononcimin Ekskluziv për Albinfo.ch, radiovala.com dhe albsport.ch, mbrojtësi shtatlartë, Egzon Kllokiqi thotë se nëse ky …

Read More »

Me tre golat e futbollistëve shqiptarë, FC Rapperswil-Jona siguron barazim (Video)

E Premte, me 30 Nëntor 2018 Një mbrëmje e “çmendur” futbolli është zhvilluar në ndeshjen e parë të javës së 16-të në Challenge ligën e Zvicrës, midis FC Vaduz-it dhe FC Rapperswil-Jona-s. Ndeshja u mbyll me fitore të mysafirëve me rezultat 2:3. Lojtarët e mbrëmjes padyshim se janë tre futbollistët …

Read More »

Karateistët shqiptarë i sigurojnë Zvicrës 3 medalje të argjendta nga Evropiani në Serbi (Foto)

  E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 Përfaqësuesja e Zvicrës në Karate-Do Renmei është kthyer me gjashtë medalje nga kampionati evropian Shotokan Karate-do, që është mbajtur nga data 23 e deri më 25 nëntor 2018, në qytetin e Nishit në Serbi. Zvicra ka fituar tre medalje të argjendta dhe tre të …

Read More »