Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra (page 30)

Lajme nga Zvicra

Sefer Seferi regjistron fitoren e 23-të në Karrierë

Vjenë, me 16 Mars 2018 Sefer Seferi ka regjistruar fitoren e 23-të në Karrierë në boksin Profesional, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kundërshtari i Seferit në Vjenë ishte hungarezi Laszlo Hubert. K.S @RadioVala @Albsport.ch 1,739 total views, 1 views today

Read More »

FC Prishtina kapërceu pengesën e parë në sezonin pranveror (Video)

Bern, me 10 Mars 2018 FC Prishtina e Bernit ka kapërcyer pengesën e parë në fillim të sezonit pranveror në Ligën e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Me rezultat bindës 4:2, ekipi shqiptar mposhti FC Alschwilin në ndeshjen e zhvilluar në Bodenweid në Bern. Mysafirët të parët …

Read More »

Valon Fazliu bën gol të bukur nga gjuajta e lirë (Video)

Rapperswil-Jona, me 8 Mars 2018 Valon Fazliu ka shënuar një gol të bukur nga gjuajtja e lirë kundër ekipit të FC Aaraut në ndeshjen e javës së 23-të të Challenges ligës së Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në minutën e 8-të, mesfushori sulmues Valon Fazliu në minutën e 8-të e …

Read More »

Denis Markaj do të mungon një ndeshje te FC Wintherturi

Winthertur, me 7 Mars 2018 Për shkak të kartonit të Verdh të dhe Kuq të marr në ndeshjen kundër Neuchâtel Xamax në ndeshjen e e Challenge ligës së Zvicrës, mbrojtësi Denis Markaj do të mungoje te ekipi i FC Wintherturit në takimin ndaj Chiassos, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Markaj në …

Read More »