Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra (page 40)

Lajme nga Zvicra

Imërli Arifi – Xhevahiri i Young Boysit (Video)

Sami Ademi, Gazetari i Radio Televizionit të Maqedonisë, Programit në Gjuhën Shqipe – Redaksia e Sportit, gjatë qëndrimit në Zvicër, i kushtuar një Kronikë të veçantë talentit shqiptar në Futboll, ose siç e ka quajtur, Xhevahirit të Young Boysit, Imërli Arifit. Prodhimi: RTVM 2 Gazetar: Sami Ademi 8,595 total views, no …

Read More »

Albetrit Ramiqi rikthehet te FC Kosova e Gjenevës

Gjenevë, me 23 Dhjetor 2017 Mesfushori, Albetrit Ramiqi është rikthyer te ekipi FC Kosova e Gjenevës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Pas një largimi të shkurtër, ish lojtari ynë kthehet në FC Kosova Gjenevë. Është kënaqësi për neve që përsëri do ta kemi në ekipin tonë dhe se bashku me Ne …

Read More »

Nuri Seferi e përfundon vitin 2017 me Fitore (Video)

Hamburg, me 22 Dhjetor Boksieri Nuri Seferi e ka mbyllur vitin me fitore. Pas 8 raundeve, Seferi ka mposhtur gjorgjianin Gogita Gogiladzen. “Fitore bindëse mbas 8 rundeve dominim. URIME të gjithë Shqiptareve”, thotë boksieri shqiptar i peshave të rënda, Nuri Seferi. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch Foto: TV 8.5 4,119 total views, …

Read More »

Nuri Seferi nesër zhvillon matjet zyrtare në Hamburg

Hamburg, me 20 Dhjetor 2017 Boksieri Nuri Seferi nesër i zhvillon matjet zyrtare për ndeshjen e ditës së Premte ndaj gjeorgjianit Gogita Gorgiladze, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Të dashur miq, nesër ora 16:00 do të zhvillohen peshimet zyrtare në LunaCenter Hamburg Wilhelmsburg. Të gjithë janë të mirëpritur”, njofton vet Nuri …

Read More »