Mërgim

NJË REZIME E ,,SHKURT” E 5 DITËVE NË BOSNJE & HERCEGOVINË!

NJI REZIME E ,,SHKURT” E 5 DITËVE NË BOSNJE & HERCEGOVINË! Me piktorin e madhë Ramë Beqiri dhe Unë, (Naski Abdixhiku)! 1. – Ftesa ne Ambasadën e Bosnjës gjegjësisht zonja…

Read More

Kallashi me Dyli Salihun shënojnē fitore historike në Oberhausen

Aleksander Kallashi nga “ArenaRing Management Promotion” me manaxherin e njohur shqiptar Avdyl Salihu te shtunen në Oberhausen kanë arrit nje super fitore ndaj vendasit nga Universum Promotion, Mohamed Kahlu me…

Read More

KF Llapi fiton Superkupën Kosovë-Diasporë, fiton ndaj FC Kosovës së Cyrihut

KF Llapi fiton Superkupën Kosovë-Diasporë 🏆 FULL TIME’ | KF Llapi 3:1 FC Kosova Zurich ⏰ 38′ Ilir Krasniqi ⚽️ – Drilon Fazliu 🅰️ ⏰ 53′ Gerhard Progni ⚽️ –…

Read More

(Video) Java e Filmit Kino Kosova në Bernë, shfaqet filmi “Hive”

Javës së Filmit Kino Kosova, në kinemanë Cinémate në Bernë, me datën 18 shtator 2022, iu bashkangjit edhe një numër i madh zonjash/ zonjushash nga Kantoni i Bernës. Aktivitet ky…

Read More

Prezantimi i kulturës dhe vlerave kombëtare shqiptare në festën e Ostermundigen-it

Bern, me 3 Shtator 2022 Në Ostermundigen të kantonit të Bernit në një manifestim shumetnik që festohet çdo vit, Shoqata Kulturore Shqiptare Bashkimi dhe Shkolla shqipe Ostermundigen Bern, prezantuan para…

Read More

Shqiptarët e Zvicrës sërish në fushë përballë gjigantit BSC Young Boys-it

Bern, me 5 Korrik 2022 Sa mirë, shqiptarët e Zvicrës edhe njëherë përballë gjigantit BSC Young Boys-it të Bernës. BSC Young Boys në ndeshjen e raundit të parë të Kupës…

Read More

20 mijë franga për gjysmë ore për KF Arsimin nga mërgimtarët

Regensdorf/AG, me 2 Korrik 2022 Inkuadrimi i KF Arsimit të Çegranit në ligën e dytë të Maqedonisë së Veriut, ka qenë dëshirë, synim, punë e angazhim gjeneratash, që u bë…

Read More

AB Car Cleaning PËRKRAHËSIT me të rinj të emisionit Sporti Shqiptar në Mërgim

Shpreh gëzimin dhe falënderimin publik, për vëllezërit Hadis dhe Festim Ademin dhe kompaninë AB Car Cleaning, të cilët u bënë PËRKRAHËSIT me të rinj të emisionit Sporti Shqiptar në Mërgim.…

Read More
Load More