Breaking News
Home / Sport (page 10)

Sport

Me golin e Bardhit, Maqedonia në epërsi kundër Gjibraltarit

Me golin e Bardhit, Maqedonia në epërsi kundër Gjibraltarit E Hënë, me 19 Nëntor 2018 Me golin e Enis Bardhit të shënuar në minutën e 27-të, Maqedonia e ka përfunduar me epërsi pjesën e parë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në ligën e kombeve kundër Gjibraltarit, përcjell …

Read More »

Katër futbollistë shqiptarë te Zvicra U21, barazimin e siguron Zeqiri

  E Hënë, me 19 Nëntor 2018   Përfaqësuesja e Zvicrës në Futboll, ekipi i gjeneratës deri në 21 vjeç, ka barazuar 1:1 me përfaqësuesen e Francës, në miqësoren e zhvilluar të premten, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com Autor i golit të vetëm për zviceranët ishte futbollisti shqiptar i FC Lausanne-Sportit, …

Read More »

Seferi: Ndjehem fitues ndaj Arslan-it, por verdikti final është vendimtar (Foto)

  E Diel, me 18 Nëntor 2018 Pas përfundimit të ndeshjes së barabartë, dy boksierët Sefer Seferi dhe Firat Arslan kanë zhvilluar konferencë për mediat. Boksieri shqiptar thotë se ndjehet fitues kundër Arslan-it, por verdikti final është vendimtar, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Të dashur miq pas një ndeshje …

Read More »

Robin Krasniqi sërish Kampion i Europës në kategorinë EBU

  Dessau/Gjermani, me 18 Nëntor 2018 Boksieri më i mirë shqiptarë i momentit, Robin Krasniqi e ka mbrojtur titullin Kampion i Europës në kategorinë EBU Super Mesatar, njofton Albinfo.ch, përcjell radiovala.com. Krasiniqi nga juria e ndeshjes u vlerësua me pikë shumë më mirë se kundërshtari i tij, veneculano/spanjolli Ronny Landaeta. …

Read More »

Meçi mes Seferit dhe Arslanit përfundon pa fitues

E rrallë, nuk fiton asnjëri boksierë, Seferi dhe Arslan u ndan paqësisht Gëpingen/Gjermani, me 17 Nëntor 2018 Përballja e boksit Sefer Seferi – Firat Arslan përfundon pa fitues Lufta e shumëpritur e boksit, midis boksierit shqiptar Sefer Seferit dhe turko-gjermanit, Firat Arslan është mbyllur pa fitues, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com …

Read More »

Albin Alili, në mesin e dhjetë hendbollistëve me më shumë gola në Ligën e Zvicrës

  E Mërkurë, 14 Nëntor 2018 – 12:00 Kasam Selimi Hendbollisti shqiptar më i mirë në Zvicër, Albin Alili, po shkëlqen edhe në ekipin e ri, FC Gc Amicitia Zürich, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Te ekipi i tij, Albini është golashënuesi më i mirë, me 31 gola nga …

Read More »

Vëllezërit Marjakaj shkojnë në SHBA në Kampionatin Botëror të Bodybilldingut Natyror

  E Mërkurë, me 14 Nëntor 2018 Dy bodybillderët më të mirë shqiptarë aktualisht, Vëllezërit Valentin dhe MajkëllMarjakaj, të mërkurën udhëtojnë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të marr pjesë në Kampionatin Botëror të Bodybilldingut Natyror(WNBF WorldNaturalBodybuildingFederation) që me 17 Nëntor zhvillohet në Los Anxhelos, njofton Albinfo.ch, përcjellin …

Read More »

Në miqësoren Gjermani –Rusi drejtësinë do ta ndaj gjyqtari shqiptar në Zvicër, Bekim Zogaj

  E Hënë, me 12 Nëntor 2018 Gjyqtari anësor më i mirë shqiptar në Zvicër, Bekim Zogaj do ta ndan drejtësinë në ndeshjen miqësore midis kombëtare së Gjermanisë dhe asaj të Rusisë, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Zogaj është ndihmësi i parë anësor i gjyqtarit të ndeshjes, Sandro Schärerit, ndërkaq ndihmës …

Read More »

Kosova e Cyrihut me humbje shkon në pushim dimëror

E diel, më 11 Nëntor 2018 Me një humbje 0:2 në terren vendas nga Thalwili, ekipi i FC Kosovës së Cyrihut shkon në pushimi dimëror, njofton Albinfo.ch, transmetojnë radiovala.com dhe albsport.ch. Në javën e fundit të sezonin vjeshtor të ligës së 1-rë të Zvicrës, ekipi shqiptar u mund nga skuadra …

Read More »

FC Eagles Aarau i vazhdon garat kualifikuese për Kupën e Zvicrës, FC Prishtina i përfundon

Aarau/AG, me 11 Nëntor 2018 Dy nga tre ekipet shqiptare të Ligës Ndër-rajonale (Interregional) të Zvicrës, FC Eagles Aarau dhe FC Prishtina e Bernit i kanë zhvilluar ndeshjet e raundit të parë kualifikues për Kupën e Zvicrës, njofton Albinfo.ch, transmetojnë radiovala.com dhe albsport.ch. FC Eaglesi me fitore 2:1 kundër FC …

Read More »