Breaking News
Home / Sport (page 20)

Sport

Kf Gostivari falemenderon Grozdanovskin dhe Bashkim Lama

Kf Gostivari nëpërmjet një postimi ne faqen e tyre ne Facebook ka falemenderuar futbollistin nga reparti i mbrojtjes, Hristijan Grozdanovski-Kiko dhe sulmuesin Lama për kontributin e dhenë deri sa i kanë mbrojtur ngjyrat e klubit futbollistik të qytetit duke u dëshiruar sukses në të ardhmen, përcjellë RadioVala. Më herët nga …

Read More »

Shkëndija nëse kalon Sherif Tiraspol, e pret përballja me gjigandët Austriak

Shkëndija ka mësuar emrin e kundërstarit të mundshëm në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian. Nëse skuadra tetovare kalon Sherif Tiraspolin në kuadër të raundit të dytë, në fazën tjetër e pret përballja ndaj gjigandëve austriak të Salzburgut, skuadër kjo e cila sezonin e kaluar arriti deri …

Read More »

Basha në Selanik, pritet me entuziazëm nga tifozët grekë

Pasi i përfundoi kontrata me Barin, mesfushori i kombëtares kuqezi ka vendosur ta vazhdojë karrierën në kampionatin grek te skuadra e sapongjitur në futbollin helen. Entuziasëm i madh në rradhët e tifozëve të Aris për transferimin e Bashës në Selanik. 31-vjeçari është pritur në aeroport nga një grup tifozësh ultras …

Read More »

Ronaldo po ringjall Seria A

Juventusi është bërë skuadra e parë në Evropë për të shitur të gjitha biletat e tyre të sezonit për sezonin e ardhshëm. Kjo është shumë mbresëlënëse duke pasur parasysh se biletat e tyre tani janë 33% më të shtrenjta. Ky njeri është duke ringjallur Serie A. 629 total views, no views …

Read More »

Juventusi ka shprehur interesimin për David Luizin

E gjitha kjo ka ardhur gjatë negociatave të Bluve për Daniele Ruganin. Zonja e Vjetër e vlerëson kartonin e mbrojtësit italian në vlerë 50 milionë euro, por janë të gatshëm të ulin çmimin në rast se Luiz futet në marrëveshje. Për brazilianin ka shfaqur interesim edhe Napoli i ish-trajnerit të …

Read More »

Asistojnë Domgjoni dhe Aliu në fitoren e Zürichut, debuton Hekuran Kryeziu (Video)

Cyrih, më 22 Korrik 2018 FC Zürichu e ka nisur kampionatin zviceran me një fitore minimale 2:1, kundër FC Thunit. Meritorët e fitores janë dy futbollistët shqiptarë, Izer Aliu dhe Toni Domgjoni të cilët asistuan për golat e triumfit. Ndeshjen e parë me fanellën e FC Zürichut e zhvilloi edhe …

Read More »

Mirela Jakupi futbollistja e parë shqiptare që transferohet te FC Servette, ekipi i femrave

Gjenevë, me 22 Korrik 2018 Mirela Jakupi është bërë futbollistja e parë shqiptare në radhët e klubit të femrave Servette të Gjenevës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Sulmuesja 18-të vjeçare që luan për përfaqësuesen e Kosovës, karrierën e ka nisur te FC Aire-le-Lignoni në Gjenevë. “Dëshiroj të falënderoj klubin tim të …

Read More »

Superkupa e Spanjës luhet në Afrikë

Federata spanjolle e futbollit ka konfirmuar se Superkupa e këtij sezoni do të luhet në Maroko. Ndeshja midis Barcelonës dhe Seviljës do të zvillohet me 12 gusht në stadiumin “Tanger” me fillim në ora 22:00 sipas kohës lokale në Europë. Kjo do të jetë ndeshja e parë zyrtare për sezonin …

Read More »

Ozil tërhiqet nga kombëtarja e Gjermanisë: Nuk do ta pranoj kurrë panjerëzinë, mosrespektin dhe racizmin

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka konfirmuar se është pensionuar nga kombëtarja e Gjermanisë, pasi ka ndier mosrespekt nga Federata Gjermane e Futbollit. Futbollisti i Arsenalit është kritikuar nga krerët e DFB pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ndërsa ishte fishkëllyer edhe nga tifozët gjatë stërvitjeve para Kampionatit …

Read More »

Gostivari dhe Sileksi ndahen miqësisht, Ismaili debuton me super gol

Fatih Ismaili ka bërë një super debutim me fanellën e Gostivarit, në ndeshjen e sotme që skuadra e tij e re e zhvilloi në Mavrovë ndaj Sileksit. Futbollisti shkupjan, i cili vetëm disa ditë më parë iu bashkua KF Gostivarit në formë huazimi nga rradhët e FC Shkupit, ka dëshmuar …

Read More »