Sporti

Leon Salihu, talenti Shqiptar i futbollit në Zvicër, merr Ftesë për në Barcelonë në Barça Academy

Leon Salihu, talenti Shqiptar i futbollit në Zvicër, merr Ftesë për shkuar në Barcelonë, në kampionatin botëtor të akademisë Barça 2023 (Barça Academy World Cup 2023) Ftesa për të shkuar…

Read More

Emre Saliu shqiptari nga Gostivari është Kampion i Botës në Karate me Malin e Zi

Emre Saliu është Kampion i Botës në Karate Karateisti shqiptar me prejardhje nga Gostivari, Emre Saliu i përfaqësuese së Malit të Zi, është shpallur Kampion Bote i Karatesë për Junior,…

Read More

(Video) FC Kosova NE, klubi i shqiptarëve të Neuchatel-it – Sporti Shqiptar në Mërgim 124 (16.10.22)

FC Kosova NE, klubi i shqiptarëve të Neuchatel-it, Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 124-të. Bashkëbisedues: Zuhdi Mullaabazi, Kryetar Flamur Nitaj, Trajner Armend Uksmajli, Kapiten Realizimi: Kasam Selimi, radiovala Video,…

Read More

Basketbollisti shqiptar i Zvicrës, Florian Zili dhuroi pajisje për shkollën e Sërmnovës

Jam tejet i lumtur që e çojmë në vend donacionin e familjes së basketbollistit shqiptar nga Odri i Tetovës, anëtarit të përfaqësueses së Zvicrës U18-të, Florian Zilit, gjithashtu lojtar i…

Read More

KF Llapi fiton Superkupën Kosovë-Diasporë, fiton ndaj FC Kosovës së Cyrihut

KF Llapi fiton Superkupën Kosovë-Diasporë 🏆 FULL TIME’ | KF Llapi 3:1 FC Kosova Zurich ⏰ 38′ Ilir Krasniqi ⚽️ – Drilon Fazliu 🅰️ ⏰ 53′ Gerhard Progni ⚽️ –…

Read More

(Video) Florian Zili, Basketbollist në Zvicër – Sporti Shqiptar në Mërgim 123 (09.10.22)

Për Florian Zilin, basketbollistin Shqiptar nga Odri i Tetovës, në Lozanë të Zvicrës, flasim sonte në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim, në emisionin e 123-të. Për më tepër, na ndiqni,…

Read More

(Video) Arsim Hyseni dhe Enver Osmani, suksesi me FC Kosovën – Sporti Shqiptar në Mërgim 121 (25.09.22)

Për Arsim Hysenin dhe Enver Osmanin, dyshen që e kanë bërë FC Kosova-n e Cyrihut, ekipin më të suksesshëm shqiptarë në Mërgim, flasim sonte në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim,…

Read More
Load More