FC Kosova e Cyrih-ut fituese e Kupës së Unionit në Zvicër 2023

Turneu Jubilar, 10-të vjet Juniorët, FC Besa Biel-Bienne

BSC Illyrian, klubi i vetëm shqiptar i futbolli në Rërë

Perparim Rexhepi, Trajner futbolli

Bektesh Bekteshi, klubi i karatesë Dardania Herisau

International Charity Fight, Musti Gym Winterthur 2023

Turneu Xixa Cup, Shoqata Greshnica 2023

Alvin Karaqi karateisti i vetëm shqiptar në lojërat evropiane

Historike, FC Iliria për herë të katër e fiton Kupën e Solothurn-it

Ragip Xhaka, babai i futbollistëve Taulant dhe Granit Xhakës

Zyber Rudaj si Kampion bote e përfundon karrierën në Kik Boks

Juniorët B, FC Prishtina Bern, trajnerët Berkan Idrizi, Qendrim Berisha

Ish KF Liria Thurgau, Muzafer Memedi

Muharrem Hasani, Kik Boksier

Futbollistët shqiptarë në Botërorin e Akademisë BARÇA

Mersim Zeqiri do të luftoje në Boksin Profesionist

Avdyl Salihu, Menaxher i boksierëve në Mërgim

Skender Shahinaj, 20 vjet organizime të mbrëmjeve luftarake në Zvicër

Turneu KF Arsimi dhe Mërgimtarët në Zvicër

Kristi Dhima – Tamim Sharifi

Boksierët Faton Vukshinaj dhe Behar Sadiku fitojnë në Basel

Behar Sadiku, Boksier

Hadis dhe Festim Ademi, Boks

© 2023 Radio Vala - Theme by WPEnjoy