FC Kosova e Cyrih-ut fituese e Kupës së Unionit në Zvicër 2023

FC Kosova Cyrih – FC Besa Biel/Bienne (Finalja e Kupës së Unionit në Zvicër 2023)

Ideal Iberdemaj dhe Ardian Berisha do ta udhëheqin ekipin e dytë të FC Prishtina Bern-it

3

Pritje për të artin e karatesë evropiane, Alvin Karaqin në ambasadën e Kosovës në Zvicër

Turneu Jubilar, 10-të vjet Juniorët, FC Besa Biel-Bienne

BSC Illyrian, klubi i vetëm shqiptar i futbolli në Rërë

FC Besa Biel/Bienne – FC Widnau

Alvin Karaqi fiton medaljen e artë në Lojërat Evropiane “Krakow 2023”

Nënë e Baba – Gent Selimi

Perparim Rexhepi, Trajner futbolli

Enedin Bejtic – Ibrahim Aliti, ICF Winterthur 2023

Lavdrim Rexhepi – Emanuel Lupascu, ICF Winterthur 2023

Turgut Yilmaz – Artian Ismajli, ICF Winterthur 2023

Young Team Strugë 0:1 Wiener Sportclub, Champions Trophy

Genti Selimi, FC Prishtina Bern, G Juniorët

Festa e abetares nga Shkolla Shqipe në Ostermundigen, Bern

Shpend Kadri – Andrej Porubcant, ICF Winterthur 2023

Young Team Strugë 1:0 FK Ilićka, Champions Trophy

Bektesh Bekteshi, klubi i karatesë Dardania Herisau

Azdren Krasniqi – Massani Juno Sayan (ICF Winterthur 2023)

International Charity Fight, Musti Gym Winterthur 2023

Turneu Xixa Cup, Shoqata Greshnica 2023

Greshnica – Cërvica, XIXA CUP 2023

Alvin Karaqi karateisti i vetëm shqiptar në lojërat evropiane

Historike, FC Iliria për herë të katër e fiton Kupën e Solothurn-it

Mexhit Hysenaj – Mohamad Adan AFC4 Aarau

Ragip Xhaka, babai i futbollistëve Taulant dhe Granit Xhakës

FC Prishtina Bern 1:1 FC Muri-Gümligen (golat dhe rastet)

FC Prishtina Bern (femrat/fraune) 2:2 Team Gürbetal Kaufdorf (ndeshja e plotë)

FC Iliria Solothurn – FC Subingen

Donat Lekaj – Jonathan Coria, AFC4 Aarau

© 2023 Radio Vala - Theme by WPEnjoy