Futboll

Ndeshja e parë në historinë e futbollit, midis Zvicrës dhe Kosovës

Bern, me 17 janar 2022 Përfaqësuesja e Kosovës së Futbollit dhe ajo e Zvicrës, do të ndeshen për here të pare në një ndeshje zyrtare. Tashmë nga të dyja federatat,…

Read More

(Video) Destan Adili me ekipin e tij Rabotniçki shpallen kampion vjeshtor

Shkup, me 13 Dhjetor 2021 Destan Adili djaloshi nga Kërçova së bashku me ekipin e tij Rabotniçki janë shpallur kampion vjeshtor i Maqedonisë se veriut ne futboll. Pas dhjetë xhirove,…

Read More

(Video) Samet Vejseli, ish Futbollist i FC Prishtinës së Bern-it – Sporti Shqiptar në Mërgim 86 (05.12.21)

Një nga qëllimet kryesore të emisionit Sporti Shqiptar në Mërgim, ka qenë dhe është, që vend të rëndësishëm t’u kushtohet edhe sportistëve dhe dashamirëve të sportit shqiptarë, të cilët kanë…

Read More

(Video) FC Gostivar në Trento, Afrim Tahiri – Sporti Shqiptar në Mërgim 85 (28.11.21)

Sporti Shqiptar në Mërgim vjen edhe në ditën më të madhe kombëtare, Festën e Flamurit, me emisionin kushtuar FC Gostivarit, klubit të futsallit që garon në Seria C1 të Italisë.…

Read More

(Video) Kupa e Fondit, Ahmet Bektashi – Sporti Shqiptar në Mërgim 84 (21.11.21)

Për nderë të festave kombëtare të nëntorit dhe me qëllim kryesor bamirësie, me 13 Nëntor 2021 në Wetzinkon të Cyrih-ut, është zhvilluuar ndeshja vëllazërore, midis Forumit Rinor të Fondit Humanitar…

Read More

Mirënjohje për FC Kosova Düsseldorf-in nga kryetari i Ferizajt, Agim Aliu

Ferizaj, me 28 Tetor 2021 Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka pritur në një takim ekipin e FC Kosova Düsseldorf-it. Aliu ka vlerësuar me mirënjohje punën ekipit shqiptar…

Read More

(Video) FC Kosova 09. Feti Demolli – Sporti Shqiptar në Mërgim 80 (24.10.21)

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 80-të kushtuar FC Kosova 19, klubit shqiptar që garon në ligën e 4-të të Zvicrës Lindore. Bashkëbisedues: Feti Demolli, Kryetar i FC Kosovs 19…

Read More

(Video) Agim Ademi: 29-të trajnerë të interesuar për ta udhëhequr Kosovën

Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me trajnerin e deritanishëm të përfaqësueses A të Kosovës, Bernard Challandes-in, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, gjatë qëndrimit në Zvicër, në një deklaratë për radiovala.com, ka…

Read More

(Video) Kampi stërvitor për U15 nga FFK-ja në Zvicër – Sporti Shqiptar në Mërgim 79 (16.10.21)

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 79-të kushtuar kampit stërvitor për grupmoshat U15 organizuar nga Federata e Futbollit të Kosovës dhe Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër me…

Read More
Load More